Kontakt

Kontakt

Du kan kontakte Sekretariatet via vores hovedmail apotekeren@apotekerenamba.dk eller på telefon +45 70 20 14 13.

 

 

Sekretariatet

 

Dorte Brix

Adm. Direktør
dorte@apotekerenamba.dk

 

 

Helena Bønnelykke Peen

Administrations- og økonomichef
helena@apotekerenamba.dk

 

 

Sarah Carlsen (barsel)

Koordinator
sarah@apotekerenamba.dk

 

Hanne  

Hanne Ellesøe Kjøller

Salg- og marketingkoordinator
hanne@apotekerenamba.dk

 

 

Thilde Sandfeld Jensen

Kædekonsulent
thilde@apotekerenamba.dk

 

 

Jesper Hansen

Salgsudviklingschef og Teamleder
jesper@apotekerenamba.dk

 

 

 

Charlotte Fabricius

Marketingchef - Instore og E-commerce
charlotte@apotekerenamba.dk

 

 

Carina Kjelstrup

Kategori- og Projektchef
carina@apotekerenamba.dk

 

 

Janne Lund

Uddannelses- og administrationskoordinator
janne@apotekerenamba.dk

 

Helle  

Helle Lund Jørgensen

Digital salg- og marketingspecialist
helle@apotekerenamba.dk

 

 

Britta Thaulow

Kædekonsulent
britta@apotekerenamba.dk

 

 

Dorthe Rostgaard

Barselsvikar
rostgaard@apotekerenamba.dk

 

Bestyrelse

 

Per Wijngaard

Næstved Svane Apotek

Formand

 

 

Trine Frost

Elefant Apoteket Nykøbing og Elefant Apoteket Holbæk

Næstformand

 

 

Kristian Østergaard Nielsen

Glostrup Apotek

 

 

 

Niels Kristensen

Lyngby Svane Apotek

 

 

 

Camilla Bangert

Rødovre Apotek

 

 

Jette Havbo

Sct. Clemens Apotek

 

 

Find vej:

Fruebjergvej 3,
Boks 81
2100 København Ø